Yeteneği Geliştirmek

Eğitim ve Gelişim Süreci

"Sürekli Gelişim" Yenidoğu Eğitim Kurumları’nın Kurumsal Yetkinliklerindendir. Bu kapsamda çalışanlarına kendini geliştirme fırsatları sunan Yenidoğu Eğitim Kurumları, onların kişisel ve yönetsel becerilerini artırmanın yanı sıra mesleki eğitimlerle de gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.

Yenidoğu Eğitim Kurumları eğitim programlarının temel amacı; Genel Müdürlük ve okullarımızın hedeflerine ulaşması ile birlikte bireylerin hedeflerini gerçekleştirmelerini sağlamalarına destek olacak bilgi ve becerilerin artırılması ve Yenidoğu Eğitim Kurumları Temel ve İş Ailesi yetkinliklerinin geliştirilmesidir. Ayrıca, çalışanların farklı ve güncel konulardaki yenilikleri takip etmelerini ve uluslararası bir vizyon kazanmalarını sağlayacak eğitim programları oluşturulmaktadır.                               

Yenidoğu Eğitim Kurumları’nın çalışanlarına sunduğu gelişim imkânları kapsamındaki eğitim programları;

          - Oryantasyon Eğitimi,

          - Mesleki Eğitimler,

          - Kişisel Gelişim Eğitimleri başlıkları altında düzenlenmektedir. İşe yeni başlayanlar için gerçekleştirilen oryantasyon programları ile çalışanların Yenidoğu Eğitim Kurumları’nın bütününü görmesi, kurum kültürünü tanıması, değerlerini içselleştirmesi ve Yenidoğu Eğitim Kurumları’na adaptasyonunun hızlandırılması hedeflenmektedir.